כל הסודות על ביצוע סקרים בישראל

by מאגר מוחות ניהול אתר
1 year ago
674 Views

במאגר מוחות אנו לא רק מבצעים סקרים, ניתן להגיד כי אנחנו נושמים וחיים סקרים. הרבה אנשים פונים אלינו בעת ביצוע סקר ושואלים את הסוקרים שלנו כל מיני שאלות על הסקרים השונים שלנו שפורסמו בכלי התקשורת או שהם סתם רוצים לתת לנו את שני הסנט שלהם על עולם הסקרים ועל כמה סקרים משפיעים או לא משפיעים על הבחירות השונות שלהם.

פרופסור יצחק כ”ץ (האיש שמאחורי מאגר מוחות) הוא היסטוריון סקרים בנוסף להיותו אחד הסוקרים הבולטים והמוערכים בישראל. ממש לאחרונה הוא פרסם ספר חדש ( “עם הסקר”) השופך אור על תולדות הסקרים בארץ ישראל וחושף גם כמה סודות על ביצוע סקרים בישראל.

מה צריך לדעת על ביצוע סקרים בישראל

הפילוח של האוכלוסייה בישראל מהווה אתגר בעבור הסוקרים הפועלים בארץ, כמובן שהסוקרים הוותיקים כבר מנוסים ויודעים בדיוק כיצד לגבור על האתגרים והבעיות השונות אך לא אחת אנו נתקלים באתגרים חדשים אשר מציב לנו הזמן והפוליטיקאים שלנו.

 ביצוע סקרים בישראל

אם נסתכל על האוכלוסייה בישראל נבחין כי באופן מסורתי יש כמה אוכלוסיות שהן מאתגרות יותר מבחינת השגת תשובות אותנטיות בבואנו לבצע סקר. האוכלוסיות הללו הן: חרדים, ערבים וגיל הזהב. אלו אולי אוכלוסיות שונות אך הסיבה לבעיתיות הדגימה שלהן היא דומה להפליא – כל האוכלוסיות הללו פחות זמינות לנו באמצעים הדיגיטליים השונים (אינטרנט, טלפונים וכו’). לכן עלינו לדעת מראש כיצד להתמודד עם כל אוכלוסייה על מנת שנוכל להבטיח קיום סקר אמין ומדויק.

מה בדבר זיופים ושקרים בביצוע סקרים

שקרים וזיופים יהיו כל עוד בני האדם חיים, זה חלק מהטבע שלנו וזהו גם חלק מאסטרטגיה פוליטית שנועדה להשפיע על סקרים ובכך להשפיע על אנשים שדעתם עדיין לא הוכרעה. קיימות דרכים שונות לזייף סקרים או להשפיע עליהם לרעה וכמה מהשיטות הנפוצות הן החדרה של אנשים מוטים לפאנלים מקצועיים שאמורים להיות הטרוגניים, קבוצות של אנשים אשר באופן מודע משקרים בעודם משיבים לסקר על מנת להטות את התוצאות הסופיות.

אם בעבר הזיופים היו לאחר פרסום הסקר אז היום חלק מהמעורבים מנסים להשפיע על תוצאות הסקר עוד בשלבי ביצועו ולכן עלינו להיות מודעים לכך ולצפות לאפשרות זו ורק כך נוכל לאתר אותה בזמן ולא לתת לה להשפיע על אותנטיות ועל אמינות הסקר.

האם כל הסקרים מוטים?

ממש לא! כמו כל דבר בחיים יש אנשים אשר מנסים להטיל דופי כזה או אחר בעצם קיומם של סקרים ולכל אחת ואחד יש את הזכות לבחור להאמין לסקר כזה או אחר. (במחקר אשר נערך באוניברסיטת ת”א לקראת הבחירות ה-21 לכנסת התגלה כי 51.5% מהציבור בישראל לא מאמין לסקרים לעומת 42% שכן). אנחנו במאגר מוחות מבצעים סקרים באופן יום יומי ומצליחים לגבור על המכשולים השונים בדרך על מנת להבטיח תשובות מדויקות אשר מציגות את הלך הרוח בחברה בצורה נאמנה.

קיום בשוק הישראלי קיימים חברות סקרים רבות אשר מאפשרות ביצוע סקרים בצורה נוחה, מהירה וקלה אך לא בהכרח מדויקת. לפני שתבחרו חברה לביצוע סקרים אנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר שכתבנו על הנושא הזה ממש על מנת שתוכלו להבין מה עליכם לבדוק בבואכם לבחור חברת סקרים לביצוע סקר כזה או אחר.

לכל שאלה או לבירור על האפשרות לביצוע סקר אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות האתר שלנו או להתקשר אלינו למשרד ונשמח לעמוד לשרותכם ולהשיב על שאלות – מספרנו הוא 03-5726000. אל תחכו לדקה ה-90 ובואו לבדוק מה חושבים הלקוחות שלכם עליכם או האם העובדים שלכם מרוצים ממקום העבודה.