חוות דעת מומחה על בסיס סקרים ומחקרים

למכון מאגר מוחות ניסיון עשיר ומוכח במתן חוות דעת מומחה לבית המשפט, אנו מתמחים בעריכת סקרים ומחקרים שונים המוגשים לבתי משפט בערכאות שונות, לרשות הפטנטים, מדגמים וסימני מסחר, או בהליכי בוררות וגישור.

כיום, יותר ויותר שופטים מתייחסים לחוות דעת מומחה המבוססת על סקרים ומחקרים בהקשר של “ידיד נאמן של בתי המשפט”, שופטים רבים למדו להכיר בסקר ככלי חיצוני, אובייקטיבי ומדעי, לו הם מייחסים חשיבות בעלת ערך רב ומשקל בהכרעת הדין.

חוות דעת מומחה הניתנת על בסיס סקר דעת קהל כגורם מכריע בבית המשפט

חווות הדעת משפטית של מאגר מוחות מבוססות על עריכת סקרי דעת קהל בקרב הציבור הרחב או בקרב לקוחות ספציפיים, סקרי שביעות רצון וצרכנים, סקרי שוק, סקרי אפקטיביות פרסומית ועוד, במגוון תחומים:

תובענות ייצוגיות – בהן הסקרים אומדים את גודל הקבוצה הנפגעת ואת מהות הפגיעה, למשל “באוטונומיה של הצרכן”.

קניין רוחני וסימני מסחר – סקרים הבודקים את “האופי המבחין” של מוצר, טענות להפרת סימני מסחר ופגיעה  במוניטין.

תביעות צרכניות – הבוחנות מוניטין, דפוסי קנייה ומידת הטעיה של הצרכן.

תביעות נזיקין – בהן מוכח היקף ומהות הנזק הנגרם.

תביעות דיבה ולשון הרע – להוכחת מידת החשיפה ומידת הפגיעה.

מחלוקות עסקיות – להוכחת הנזק, כדאיות עסקית או מימוש הפוטנציאל הכלכלי.

מאבקים ציבוריים – סקרים המשמשים לא רק בזירה המשפטית אלא גם בהובלת מאבקים ציבוריים, בנושאי איכות הסביבה, זכויות וצער בעלי חיים ועוד.

חוות דעת מומחה בית משפט


אנחנו במאגר מוחות גאים ברקורד המוכח שלנו כמציגי חוות דעת מומחה בבית המשפט, במגוון רחב של נושאים (קניין רוחני, סימני מסחר, תובענות יצוגיות, נזיקין ומסחר) המובאים להיכל המשפט ולרשם סימני המסחר.

אצלנו תמצאו שילוב יוצא דופן של ידע אקדמי ומתודולוגי יחד עם ניסיון מעשי רב שנים- בעריכת סקרי דעת קהל בכלל והגשתם כחוות דעת מומחה.  כל אלו מתלווים למויומנות מקצועית הבאה לידי ביטוי בכל שלבי התהליך: תכנון הסקר – בחירת השיטה והמתודולגיה המתאימה לכל מקרה – ביצוע אמין ומדוייק – מיומנות רבה בהגנה באולם המשפט ובהגשת חוות דעת נגדיות.

בין המקרים המוכרים בהם הוגשו סקרי מאגר מוחות כחוות דעת מומחה:

“הסיליקון בחלב של תנובה”: פרשה בה הכריע כבוד השופט המחוזי ד”ר עמירם בנימיני וכתב: “…על רקע זה ניתן להבין את ממצאי סקר “מאגר מוחות”, הממחיש את עוצמת הפגיעה בצרכנים, ואת תגובתם הנפשית והרגשית לעובדות שהתבררו, וכל אלו חשובים להערכת הנזק”.

“תרופת האלטרוקסין”: השופט המחוזי דאז פרופ’ עופר גרוסקופף אימץ את ממצאי חוות הדעת, עליה הגן בעוז פרופ’ ברוך מבורך מטעם מאגר מוחות באולמו במהלך דיונים ממושכים, ובהחלטתו מתייחס בין היתר גם לפגיעה באוטונומיה של הצרכן: “בית המשפט העליון הכיר זה מכבר בראש נזק של פגיעה באוטונומיה בנסיבות בהן נשלל מהצרכן כוח הבחירה בשל הטעייה או בשל אי גילוי עניין מהותי לעסקה, זאת גם בהליך של תובענה ייצוגית. בענייננו, הפגיעה לכאורה באוטונומיה מתבטאת בכך שמחברי הקבוצה נמנע המידע המלא באשר לתרופה אותה הם צורכים, לסיכונים המלווים אותה”.

“נענע דיסק” נגד “נטוויז’ן”: פסיקת השופט המחוזי בחיפה גדעון גינת אימצה את ממצאי מאגר מוחות:  “השופט תמך את דבריו במחקר שוק שהצביע כי 89% מהגולשים מכירים את הפורטל וכי רק  1% מהעוסקים במוסיקה ציינו את הקשר לנענע דיסק”.


חוות דעת משפטית של מומחי מאגר מוחות מהווים במקרים רבים מרכיב חיוני בהליכים משפטיים, כאשר המסקנות ברורות וחד-משמעיות, והצגתם נעשית באובייקטיביות ובמקצועיות.

אם גם אתה זקוק למכון מחקר שילך עמך יד ביד יסייע לך לפרוץ קדימה, אנחנו במאגר מוחות מחכים לשמוע ממך עוד היום.
כל מה שצריך לעשות זה לחייג אלינו ל 03-5726000 או ליצור קשר באמצעות האתר

במקביל לחוות דעת מומחה לבית משפט תוכלו למצוא בין שאר שירותנו סקרי דעת קהל, סקרי שביעות רצון לקוחות ומגוון נרחב של שירותים מקצועיים שיעזרו לך לנצח את הטעות הסטטיסטית.