חוות דעת מומחה על בסיס סקרים ומחקרים

חוות דעת אמינה ממומחה הניתנת על בסיס סקר דעת קהל כגורם מכריע בבית המשפט

למכון מאגר מוחות ניסיון עשיר ומוצלח מאוד במתן חוות דעת מומחה, עריכת סקרים ומחקרים שונים המוגשים לבתי המשפט בערכאות שונות, לרשות הפטנטים, מדגמים וסימני מסחר, או בהליכי בוררות וגישור.

הסקר בהקשר זה הינו “ידיד נאמן של בתי המשפט”, ומהווה כלי חיצוני, אובייקטיבי ומדעי, לו מיוחס ערך רב ומשקל בהכרעת הדין.

חוות הדעת של מאגר מוחות מבוססות על עריכת סקרי דעת קהל בקרב הציבור הרחב או בקרב לקוחות ספציפיים, סקרי שביעות רצון וצרכנים, סקרי שוק, סקרי אפקטיביות פרסומית ועוד, במגוון תחומים:

תובענות ייצוגיות – בהן הסקרים אומדים את גודל הקבוצה הנפגעת ואת מהות הפגיעה, למשל “באוטונומיה של הצרכן”.

קניין רוחני וסימני מסחר – סקרים הבודקים את “האופי המבחין” של מוצר, טענות להפרת סימני מסחר ופגיעה  במוניטין.

תביעות צרכניות – הבוחנות מוניטין, דפוסי קנייה ומידת הטעיה של הצרכן.

תביעות נזיקין – בהן מוכח היקף ומהות הנזק הנגרם.

תביעות דיבה ולשון הרע – להוכחת מידת החשיפה ומידת הפגיעה.

מחלוקות עסקיות – להוכחת הנזק, כדאיות עסקית או מימוש הפוטנציאל הכלכלי.

מאבקים ציבוריים – סקרים המשמשים לא רק בזירה המשפטית אלא גם בהובלת מאבקים ציבוריים, בנושאי איכות הסביבה, זכויות וצער בעלי חיים ועוד.

חוות דעת מומחה בית משפט


 

 

 

 

 

בין המקרים המוכרים בהם הוגשו סקרי מאגר מוחות כחוות דעת:

“הסיליקון בחלב של תנובה”: פרשה בה הכריע כבוד השופט המחוזי ד”ר עמירם בנימיני וכתב: “…על רקע זה ניתן להבין את ממצאי סקר “מאגר מוחות”, הממחיש את עוצמת הפגיעה בצרכנים, ואת תגובתם הנפשית והרגשית לעובדות שהתבררו, וכל אלו חשובים להערכת הנזק”.

“תרופת האלטרוקסין”: השופט המחוזי דאז פרופ’ עופר גרוסקופף אימץ את ממצאי חוות הדעת, עליה הגן בעוז פרופ’ ברוך מבורך מטעם מאגר מוחות באולמו במהלך דיונים ממושכים, ובהחלטתו מתייחס בין היתר גם לפגיעה באוטונומיה של הצרכן: “בית המשפט העליון הכיר זה מכבר בראש נזק של פגיעה באוטונומיה בנסיבות בהן נשלל מהצרכן כוח הבחירה בשל הטעייה או בשל אי גילוי עניין מהותי לעסקה, זאת גם בהליך של תובענה ייצוגית. בענייננו, הפגיעה לכאורה באוטונומיה מתבטאת בכך שמחברי הקבוצה נמנע המידע המלא באשר לתרופה אותה הם צורכים, לסיכונים המלווים אותה”.

“נענע דיסק” נגד “נטוויז’ן”: פסיקת השופט המחוזי בחיפה גדעון גינת אימצה את ממצאי מאגר מוחות:  “השופט תמך את דבריו במחקר שוק שהצביע כי 89% מהגולשים מכירים את הפורטל וכי רק  1% מהעוסקים במוסיקה ציינו את הקשר לנענע דיסק”.


חוות הדעת של מומחי מאגר מוחות מהווים במקרים רבים מרכיב חיוני בהליכים משפטיים, כאשר המסקנות ברורות וחד-משמעיות, והצגתם נעשית באובייקטיביות ובמקצועיות.

אם גם אתה זקוק למכון מחקר שילך עמך יד ביד יסייע לך לפרוץ קדימה, אנחנו במאגר מוחות מחכים לשמוע ממך עוד היום.
כל מה שצריך לעשות זה לחייג אלינו ל 03-5726000 או ליצור קשר באמצעות האתר

בין שאר שירותנו תוכלו למצוא סקרי דעת קהל, סקרי שביעות רצון לקוחות ומגוון נרחב של שירותים מקצועיים שיעזרו לך לנצח את הטעות הסטטיסטית.