מחקרי שוק ובדיקות היתכנות

מכון מאגר מוחות עורך מחקרי שוק וסקרי שוק בתחומים עסקיים מגוונים

בבסיסם של מחקרי השוק עומד מחקר מדעי ואובייקטיבי המסייע להשגת יתרון תחרותי ומצמצם את אי הוודאות הכרוכה בכל החלטה עסקית, בדבר פיתוח מוצרים, שירותים ומיזמים.
מחקר שוק הינו נדבך חשוב בכל תהליך של תכנון, קבלת החלטות וגיוס משקיעים, ובסיס הכרחי להכנת תכניות עסקיות, ביחס למוצרי צריכה, שירותים או מיזמים. לסקרי שוק מקום חשוב גם בסקטור הציבורי, למשל בבחינת היתכנות להקמת מועדוני קאנטרי קלאב, חדרי כושר, בריכות שחייה, היכלי תרבות ואחרים.

בבואנו לבצע בדיקת היתכנות כלכלית לעסק או מוצר עלינו לבסס בשלב הראשון שיטה מדודה ומדויקת למחקר היתרונות והחסרונות הכרוכים בכל שלב ושלב לאורך התהליך.  המטרה הסופית בביצוע מחקר שוק ובדיקות היתכנות היא לענות על שתי השאלות העיקריות

  • להכריע האם הפרויקט מוצדק ובר ביצוע על ידי הבנה האם היתרונות עולים על החסרונות.
  • להציע קו התחלתי ולהשוות בין פרויקטים שונים על ידי הבנה של איזה פרויקט יניב את התוצאות הטובות ביותר ביחס להשקעה הנדרשת בו.

בדיקת היתכנות


שלבי עבודה עיקריים על מחקר שוק ובדיקת היתכנות: 

– הבנה וניתוח של צרכי הלקוח ומטרותיו.
– איסוף וניתוח נתונים המוגדרים אובייקטיביים או “קשים” אודות השוק הרלוונטי, מוצרים ושירותים קיימים, רמות מחירים, היקפי מכירות ורווחיות, מיפוי השחקנים – יצרנים, יבואנים ויצואנים, ספקים ומתחרים.
– עריכת מחקר איכותי – באמצעות “ראיונות מומחים” וקבוצות מיקוד של לקוחות קיימים או פוטנציאליים.
– עריכת מחקר כמותי – סטטיסטי – איסוף וניתוח נתונים המוגדרים סובייקטיביים או “רכים” אודות העדפות הלקוחות הקיימים או הפוטנציאליים, באמצעות סקרים טלפוניים, באמצעות פאנל אינטרנטי או ראיונות “שטח” אישיים.
– ניתוח כוללני SWOT של יתרונות וחסרונות, “איומים והזדמנויות”, ובחינה השוואתית BENCHMARKING, בה בחירת הגורמים הרלוונטיים להשוואה הם המרכיב הקריטי בתהליך.
– בדיקת הכדאיות הכלכלית, בהתבסס על הנתונים שנאספו והנחות שונות, כולל ניתוחי רגישות כלכלית, אומדנים והערכת ביקושים.

בדיקת היתכנות כלכלית מלאה ומקיפה תכלול מצד אחד את כל הגורמים הפנים עסקיים הכרוכים במוצר או בשירות אשר נבחן, למשל האם ישנה חשיבות למיקום הגאוגרפי?, האם יש חסמי כניסה לשוק הרצוי? אך בנוסף לאלו יש להבין ולחקור לעומק גם את הגורמים החיצוניים שאנו לא יכולים לשלוט בהם ובראשם האם יש צורך במוצר או בשירות המוצע? האם השוק אליו אנו נכנסים עומד לצמוח או ליפול? ועוד מגוון שאלות שיש לשאול ולהבין בטרם נתחיל בשלב איסוף המידע.

מאגר מוחות הינו מכון מחקר מהמובילים בתחומו עם היסטוריה עשירה של עבודה צמודה עם ארגונים, עמותות, מפלגות וחברות. אנו מתמחים במתן שירותים הן למגזר העסקי והן למגזר הציבורי.
בצוות שלנו תמצאו אנשים אשר לצד היותם חברי דירקטוריון הם גם מרצים מבוקשים באוניבסריטאות ומכללות ברחבי הארץ, מה שמאפשר לנו להציע לכם שירות מלא אשר יכלול גם את הפן הפרקטי העדכני ביותר לצד הפן האקדמי.

אם גם אתה מעוניין במכון מחקר שילך עמך יד ביד ותסייע לך לפרוץ קדימה, אנחנו במאגר מוחות מחכים לך עוד היום.
כל מה שצריך לעשות זה לחייג אלינו ל 03-5726000 או ליצור קשר באמצעות האתר

בין שירותנו הנוספים תוכלו למצוא מתן חוות דעת בבתי משפט, ייעוץ אסטרגי, סקרי שביעות רצון ועוד מגוון נרחב של שירותי מחקר וסקרים אשר יסייעו לעסק לגדול ולצמוח.