סקרי העוני השנתיים מצביעים על מגמת עליה בעוני – איך ניתן לסייע?

by מאגר מוחות ניהול אתר
7 months ago
108 Views

בסוף שנת 2019 פרסם המשרד לביטוח לאומי את דו”ח העוני לשנת 2018 והנתונים היו מעט עגומים ומצביעים על עלייה בשיעור העוני בקרב ילדים ואזרחים ותיקים ביחס לשנה הקודמת. עוד עולה מהדו”ח כי בשנת 2018 כ- 1,810,500 נפשות חיו בעוני, מתוכן 841,700 ילדים. המשמעות היא שכל אדם חמישי בישראל מוגדר כעני וכל ילד שלישי הוא ילד שחי בעוני ובחוסר ביטחון תזונתי.

אומנם הפערים החברתיים מושפעים לא פעם ממדיניות ממשלתית שעד שלא תשתנה לא יהיה שינוי מהותי, אך ללא ספק יש מקום לעזור ולפתח ערבות הדדית כדי לוודא שלמשפחות נזקקות, ילדים וקשישים לא יחסרו מזון וצרכים בסיסיים. אם אתם מוטרדים מהנתונים ושואלים את עצמכם כיצד ניתן לסייע? לפניכם דרך אחת עיקרית.

במילה אחת – לתרום

תרומה זו דרך מעולה לסייע ולממש את החובה המוסרית שלנו. אם מזלכם שפר עליכם ויש לכם יכולת לחלוק את מה שקיבלתם עם אחרים, תדעו שלפעולה זו יש כוח אמיתי ובאפשרותה ממש להשפיע על חייהם של אחרים. אחת הדרכים לתרום היא על ידי פניה לעמותה שפועלת ללא כוונת רווח ולשבירת מעגל העוני בישראל. עמותות מסוג אלו משתמשות בתרומות שלכם ומחלקות לנזקקים סלי מזון, ביגוד ושירותים כאלו ואחרים.

כל סכום יעזור

רבים אינם יודעים זאת אך תרומה של 300 ₪ יכולה לעזור למשפחה נזקקת בת 4 נפשות. ככל שיותר ויותר אנשים יתרמו כך יותר משפחות נזקקות יוכלו לקבל את העזרה והתמיכה הנדרשת כדי לחיות בכבוד. כאשר תורמים דרך עמותה מסודרת אפשר לעזור לאנשים רבים בתוך הקהילה ולא רק למשפחות בודדות. אפשר לספק רשת תמיכה קולקטיבית ולאסוף מספיק כוח כדי לנקוט בצעדים אשר ישפרו את חייהם של הנזקקים בעתיד.

כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו

לצדקה יש כל כך הרבה יתרונות ומעבר לעזרה לאחר, היא גם מעניקה המון לתורם עצמו. הידיעה שאפשר לעזור לאדם אחר, קל וחומר למשפחה שלמה, מאוד מעצימה. ישנם סקרים ומחקרים שמעידים על כך שאנשים שונים מרבים לתרום כי הדבר מסב להם הנאה גדולה. בנוסף אי אפשר להתעלם מהדוגמה האישית. שיתוף החוויה עם ילדיכם מראה להם מגיל קטן שהם יכולים לעשות שינויים בעולם, לתת מעצמם ולעזור לאחרים. טיפוח נדיבותם של ילדים רק תעזור להם לגדול עם הערכה למה שקיבלו ולהתחיל בעצמם, לכשיגדלו, מסורת של תרומה לנזקקים.