סקרים בטלפון – בעד ונגד

by מאגר מוחות ניהול אתר
4 months ago
29 Views

במאגר מוחות, מכון המחקר והסקרים המוביל בישראל, אנחנו בוחנים באופן קבוע את המגוון הרחב של הדרכים והשיטות שזמינות בעבורנו לדגום ולסקור את הציבור הרחב. מבין כל האפשרויות הזמינות, סקרים בטלפון ממשיכים להיות אחד הכלים העיקריים והחשובים ביותר בארסנל שלנו לאיסוף מידע אמין, ממוקד ומעמיק. הסקרים הטלפוניים, כמו ששמם מרמז, מבוצעים באמצעות שיחות טלפון בין הסוקר לנסקר, שבמהלכן הסוקר פועל על פי שאלון מוכן מראש לקבלת תשובות רלוונטיות לנושא המחקר. סוג זה של סקרים הוא הנפוץ ביותר בעולם, בזכות האיכות הגבוהה של המידע שהוא מספק והיכולת לקבל מענה מידי בזמן אמת.

אם אתם מחפשים להבין את קהל היעד שלכם בצורה מדויקת יותר ומעמיקה יותר, לאסוף מידע מדויק ולהתקדם עם העסק שלכם לכיוונים חדשים בתנאי השוק המשתנים, מאגר מוחות כאן לעזרתכם. אנחנו מזמינים אתכם ואתכן ליצור איתנו קשר עוד היום כדי שנוכל לייצר בעבורכם סקר טלפוני ממוקד, אשר יעזור לכם לקבל את ההחלטות המושכלות והנכונות לטובת העסק שלכם.

טיעונים בעד סקרים בטלפון

אז מדוע סקרים טלפוניים? מדוע דווקא הצורה של שאלונים בטלפון הפכה לנפוצה כל כך? חשוב להבין שכאשר אנחנו מדברים על סקרים בטלפון, אנחנו מדברים למעשה על כלי שהוכח כבר כאמין, ממוקד ויעיל. כלי שמאפשר לנו להגיע לקשת רחבה של אנשים, להשיג מידע באופן מהיר ולשנות ולמקד את שאלות הסקר בהתאם לצרכינו. בואו ונבחן מעט יותר לעומק כמה מהטיעונים המרכזיים שישנם בעד סקרים בטלפון –

 • היכולת להגיע לקהל רחב

  סקרים טלפוניים מאפשרים לנו להגיע ולסקור פלח אוכלוסייה רחב ביותר, מכל רחבי הארץ, מכל קבוצת גיל, מגדר או רקע חברתי – תרבותי. שאלונים טלפוניים מאפשרים לנו לסקור אנשים שלא משתמשים באינטרנט, או שגרים במקומות מרוחקים שאין חלופות אחרות לסקור אותם.

 • תגובה מהירה

  התוצאות שמתקבלות משימוש בסקרים בטלפון מגיעות באופן מידי, ללא עיכובים, וכך אפשר לשקלל ולנתח אותם במהירות רבה יותר. כאשר התשובות מתקבלות אצל הסוקרים שלנו בזמן אמת, הדבר מאפשר לנו להתקדם אל השלבים הבאים של עיבוד הנתונים ומתן תוצאות במהירות ובאיכות שאין לה תחרות.

 • חיבור אישי

  אחד היתרונות הבולטים והמרכזיים של סקרים בטלפון הוא הקשר שנרקם בין הסוקר לבין הנסקר. שיחת טלפון אישית אפשרת לסוקר לשלב חמימות ואנושיות אל תוך הסקר, מה שמשפיע באופן ישיר על רמת הכנות ועל שיתוף הפעולה הפורה של הנסקרים. במהלך סקרים טלפוניים, הנסקרים מרגישים כי באפשרותם לשתף את אשר על ליבם, ולכן הם מתבטאים בחופשיות ומספקים מידע קוהרנטי, איכותי ואמין.

 • מידע איכותי ומגוון

  סקרים טלפוניים מספקים לנו מידע איכותי, אמין ומגוון. העובדה שאנחנו משתמשים בכלי פשוט כמו שיחת טלפון מאפשר לנו גמישות רבה, הסוקר למשל יכול לשאול שאלות משלימות כדי להבין את התשובה לעומקה, וכך הוא מבטיח הלכה למעשה שהנתונים המתקבלים מייצגים נאמנה את תשובות הנסקר.

 • מענה גבוה

  למרות החששות, שאלונים בטלפון מקבלים מענה גבוה מצד האוכלוסייה. העובדה שהנסקר מקבל שיחת טלפון אישית מאדם אמיתי מפתחת אצלו תחושה שקולו חשוב, שלמישהו אכפת ממנו, ולפיכך אנשים רבים נוטים לענות על סקרים אלו. היכולת של הסוקר לבחון בזמן אמת את תגובת הנסקר, לשנות ולעבד את השאלות בהתאם לאותו נסקר ספציפי, משפרות את הסיכוי שאדם מן היישוב אכן יבחר להשיב על סקר טלפוני.

טיעונים בעד סקרים בטלפון

טיעונים נגד שאלונים בטלפון

בעוד הטיעונים בעד סקרים בטלפון חושפים את שיטה זו ככלי עוצמתי שבאפשרותו לספק לנו מידע רב ואיכותי, ישנם גם מספר טיעונים נגד שאלונים בטלפון שכדאי להתחשב בהם ולהכירם. להלן הטיעונים המרכזיים נגד שימוש בסקרים טלפוניים –

 • הגעה לאוכלוסיות מגוונות

  מאז ומעולם היו קהילות ואוכלוסיות שסקרים טלפוניים לא היו יעילים בעבורם, כמו למשל סקירה טלפונית של בדואים או של הציבור החרדי. כיום נוסף על מכשול זה עוד מכשול, העובדה שלאנשים מסוימים אין כלל גישה לטלפון או שהם נמנעים משיחה עם סוקרים. קיימות שיטות ודרכים לגבור על מכשול זה, אך חשוב להבין היטב מי הם קהלי היעד אשר כן עונים לסקרים טלפוניים ובהתאם לכך לבנות אסטרטגיה מדויקת.

 • מגבלות טכנולוגיות

  לאחרונה השימוש בפתרונות טכנולוגיים נעשה חלק בלתי נפרד מעולם הסקרים. סקרים טלפוניים לוקים בחסר בהיבט החדשנות וכך סקרים באינטרנט מאפשרים לנסקרים להשיב בזמנם ותחת התנאים שלהם. כמו כן, ניתוח של נתונים אשר מגיעים מסקרים דיגיטליים מבוצע בצורה מידית.

 • שמירה על הפרטיות

  ישנם אנשים אשר מרגישים כי קבלת שיחת טלפון אישית היא פגיעה במרחב האישי שלהם וחדירה לפרטיות. אנשים אלו, שלא בחרו להשתתף בסקר, מרגישים כי עצם העובדה שהתקשרו אליהם פוגעת בזכותם לפרטיות ומתוך חשש שפרטים לא רצויים יחשפו הם בוחרים שלא להשיב לסקרים טלפוניים.

השאלה האם לבחור בסקר טלפוני היא חשובה ויש להתייחס למכלול הטיעונים בעד ונגד, אך שווה גם להתייעץ עם איש מקצוע כדי להבין את הפוטנציאל של שיטת סקירה ודגימה זו מנוקדת מבט פנימית. במאגר מוחות נשמח לעמוד לשרותך ולסייע לך לקבל את ההחלטה שהכי מתאימה לעסק שלך.