איך לבצע פילוח שוק בפלטפורמות לשיווק דיגיטלי?

by מאגר מוחות ניהול אתר
2 years ago
1938 Views

בעידן הדיגיטלי קיימים המון כלים מתקדמים שהופכים את השיווק הדיגיטלי להרבה יותר ממוקד, קולע ומותאם אישית. פלטפורמות שונות לשיווק דיגיטלי מציעות למותגים את האפשרות להגיע ללקוחות הפוטנציאליים שלהם יותר בקלות. יחד עם זאת פרופילי צרכנים שמבוססים על אינטראקציות דיגיטליות ועוקבים אחר הרגלי והעדפות קניה אינם יעילים אם הם אינם מפולחים וממוקדים לקהל היעד הנכון. כיום משווקים דיגיטליים חייבים להבין את ההתנהגויות וההעדפות של הצרכנים כדי להשפיע על הרכישות שלהם בהצלחה.

מהו פילוח שוק?

ביצוע פילוח שוק זהו תהליך אשר במהלכו מחלקים את בסיס הנתונים לקבוצות על פי קריטריונים שונים, אלו יכולים להיות קריטריונים בודדים או מרובים. הפילוח מאפשר לכם לקבץ את הלקוחות שלכם על פי מאפיינים דומים, מה שהופך את אסטרטגיית השיווק לקלה ויעילה יותר.

ישנן צורות שונות של פילוח שוק, כאשר העיקריות ביניהן הן:

  • פילוח דמוגרפי – גיל, מין, נטייה מינית, רמת הכנסה אלו הם כמה קריטריונים שמאפשרים להשיג פילוח דמוגרפי.
  • פילוח גיאוגרפי – פילוח השוק על פי מקום המגורים של הלקוחות, בין אם מדובר בעיר או מדינה.
  • פילוח פסיכולוגי – פילוח לפי תכונות אישיות של הלקוחות, ערכים, עמדות, תחומי עניין וסגנון חיים.
  • פילוח על פי ערך העסקה – פילוח השוק על פי ערך העסקה הרלוונטי ללקוח בהתאם להערכת נתונים עסקיים קודמים (רכישות קודמות, תדירות רכישות וכדומה).

פילוח שוק לדיגיטל

החשיבות של פילוח שוק

המטרה המרכזית של כל קמפיין שיווק דיגיטלי היא להיות רלוונטי. ככל שהיכולות הדיגיטליות והחוויות המקוונות ממשיכות להתפתח ולהתקדם הלקוחות מצפים לאינטראקציה עקבית וממוקדת מול המותג. פילוח מאפשר לכם להיות יותר רלוונטיים על ידי הבנת ההתנהגויות והמאפיינים הייחודיים לקהל היעד שלכם. לאחר ביצוע פילוח שוק תוכלו להעביר מסרים שיווקיים שיהדהדו, להגדיל את שיעורי ההמרה ולצבור יתרון על פני המתחרים.

הסוד בפילוח שוק מקיף ואמין – פניה לחברה מקצועית

התחרות הקיימת בשוק מחייבת ניתוח מעמיק. ניתוח כזה יעזור להבין יותר טוב את הצרכנים ויאפשר להימנע מהעברת מסרים שיווקיים שאינם רלוונטיים. כדי למקד את הצרכנים ולהעביר אותם בדרך אל הרכישה יש צורך בידע ובניסיון של חברה מקצועית אשר יכולה לספק לכם תמונת מצב מדויקת על ידי פתרונות מחקר כמה שיותר מדויקים. ככל שתמונת המצב תהיה יותר עדכנית ונאמנה למציאות, כך תוכלו לקבל החלטות חכמות יותר ולשפר את הביצועים. פילוח שוק איכותי ומקצועי הוא כלי רב עוצמה שיאפשר לכם להבין את המציאות העסקית טוב יותר ולהשיג יתרון תחרותי.