חברות ייעוץ אסטרטגי וייעוץ ארגוני – כיצד זה פועל ?

by מאגר מוחות ניהול אתר
2 years ago
805 Views

ייעוץ אסטרטגי מבוסס נתונים ככלי לגיבוש ובניית אסטרטגיה מנצחת.

“מאגר מוחות” הינם מומחי ייעוץ אסטרטגי מבוסס נתונים במטרה לבנות חזון שיסייע להשגת מטרה ארגונית, פוליטית או עסקית.

עיצובי אסטרטגיות עשויים להתקיים על בסיס יסודות אמוציונליים, על פי אינטואיציות, תחושה, אמונה, ודחף אישי.

או שהם יכולים להתבסס על יסודות רציונאלים- על בסיס איסוף מידע, עריכת סקרים וקיום מחקרי שוק מקיפים, בניית מערך תובנות מסיעור מוחות ולבסוף – בחירה בחלופה האפקטיבית ביותר מכל האפשרויות העומדות לרשותנו.

תהליך של עיצוב אסטרטגיות פוליטיות לצורך העניין כולל את הגדרות החזון וניסוח המסרים שלו, ניתוח הסביבה והמועמד – קביעת היתרונות היחסיים של המועמד ומיצובו, זיהוי וקביעת האסטרטגיות המעודפות מבין החלופות וקביעת יעדים ומשימות.

אם מטרת הייעוץ האסטרטגי הינה לקבוע לאיזה כיוון הארגון הולך, ומה עליו לעשות על מנת להגשים את מטרותיו, הרי שייעוץ ארגוני הוא ה-“איך”: באלו דרכים ואמצעים ניתן להגיע לתוצאות הטובות ביותר לאורך זמן. בתהליך של יעוץ ארגוני ניתנים לארגון כלים מעשיים ומדידים, באמצעותם ניתן לאבחן נכונה את מצבו של הארגון, לתכנן ולהטמיע שינויים, לשפר את התקשורת הפנים-ארגונית, להניע עובדים ומנהלים, לחזק את המבנה ואת ההתנהלות של הארגון, בשגרה, לנוכח משברים או בחירום.

ייעוץ ארגוני

הידע הנדרש בייעוץ ארגוני הינו רב-תחומי וכולל את מדעי ההתנהגות, תעשייה וניהול, מנהל עסקים, אסטרטגיה, שיווק, פסיכולוגיה ארגונית, שיטות הנעה ותגמול, ניהול עבודת צוות, ניתוח מבנים ארגוניים, יחסי גומלין בין העובד לעצמו, לעמיתיו, להנהלה ולסביבה.
המומחים שלנו במאגר מוחות מבינים אסטרטגיה מהי בצורה העמוקה ביותר, ועל כל גווניה השונים, הן תיאורטית והן מעשית, וכמובן שהם מומחים בכיצד יש לגבש ולהטמיע אותה בזירות השונות.
מלאכתנו העיקרית הינה: ניתוח האיומים וההזדמנויות העומדים בפנינו, הצעה לעיצוב החזון וגיבוש אסטרטגיה כוללת לביצועו.

בזירה העסקית מתקיימים תהליכים דומים: 

אנו בונים ומעצבים את האסטרטגיה העסקית על בסיס ניתוחי SWOT אשר בוחנים את הזדמנויות ואימום, אילוצים סביבתיים, תחרותיות בשוק, רגולציה, משאבי הארגון, יעדי וערכי הארגון.

הניסיון שלנו, הרווח שלך.

למומחי  “מאגר מוחות”, ניסיון רב שנים בתהליכי תכנון, עיצוב וגיבוש של פעילות אסטרטגית הן עבור הזירה הפוליטית והן עבור הזירות הארגונית והעסקית.
כך למשל פרופ’ כ”ץ (מנהל ומייסד מכון המחקר מאגר מוחות) ליווה את תרגומם ועריכתם של  ספרי הניהול רבי המכר:  “לנצח נבנו”, “תבונה ותובנה”, “טכנולוגיקה” ו”גלגל התנופה” , להם גם כתב הקדמה למהדורה העברית, ועל בסיסם נערכו הרצאות מקצועיות וסדנאות רבות. ספרים אלו הם פורצי דרך בנושאי אסטרטגיה עסקית וחזון ארגוני.

למומחי מאגר מוחות רקע ובסיס מדעי ומחקרי רב, והוראה אקדמית בקורסים שנושאם חזון, אסטרטגיה עסקית, גישות ניהול רווחות והטמעתן.

אם גם אתה מעוניין במכון מחקר שילך עמך יד ביד ויסייע לך לפרוץ קדימה, חברה שתנצח גם את הטעות הסטטיסטית, אנחנו במאגר מוחות מחכים לשמוע ממך עוד היום.
כל מה שצריך לעשות זה לחייג אלינו ל 03-5726000 או ליצור קשר באמצעות האתר