עתיד הסקרים

by מאגר מוחות ניהול אתר
10 months ago
473 Views

בשנים האחרונות העולם הפוליטי משתנה באופן תדיר ומעט לא צפוי, במקביל אליו גם עתיד הסקרים ומכוני הסקרים נאלצים להשתנות. הכלים הקלאסיים בהם היינו משתמשים לביצוע סקרים צריכים לעבור עדכונים בהתאם לרוח התקופה ואנו הסוקרים נאלצים לבצע שינוי מחשבתי בהבנה של המצביעים על מנת שנוכל להמשיך ולספק נתונים מדויקים באמצעות ביצוע סקרים.

המשבר של מכוני הסקרים

בשבועות האחרונים עולם הקולנוע הדוקומנטרי חוגג על הסרט החדש של נטפליקס העוסק בפרשת קיימברידג’ אנליטיקה, לאלו מכם שאיכשהו לא שמעו על הפרשה נספר בקצרה כי מדובר על חברה אמריקאית שהשתמשה בנתונים חסויים שלקחה מפייסבוק ובעזרתם היא הצליחה לטרגט ולהשפיע על מערכות בחירות רבות וביניהם למשל ההצבעה על עתיד בריטניה והברקזיט, הבחירות לנשיאות האמריקאית ועוד.

מכון סקרים ומחקר

 

אומנם לתלות את משבר האמון שיש בציבור הרחב בחברות הסקרים יהיה מעט חסר אחראיות אך בהחלט לחברה הזו יש חלק לא מבוטל בכך. המשבר עצמו נסוב סביב העובדה כי אנשים כיום נוטים לשקר למכוני הסקרים על מנת לנסות ולהשפיע על עתיד ההצבעה. האמונה של אנשים אלו היא כי אם הם ישקרו ויגידו כי הם עומדים להצביע למפלגה המתחרה אז הם יוכלו לבצע הפתעה פוליטית.

אם עד לא מזמן סקרים היו בין הכלים היחידים שניתן היה להשתמש בהם על מנת להשיג מסד נתונים עשיר ורחב אזי כיום עם ההתפתחויות הטכנולוגיות אנו רואים עוד ועוד כלים שעשויים להעניק לנו מידע רב יותר מאשר הסקרים ולכן מכוני הסקרים נאלצים להצדיק את כדאיותם ולהעניק ערך מוסף. הציבור מאידך מראה את המיאוס שלו מסקרים על ידי כך שהוא פשוט מפסיק להשיב עליהם.

מה צופן העתיד לביצוע סקרים?

ישנן כמה תאוריות שונות אשר מדברות על עתיד מכוני הסקרים וכיצד עליהם להתמודד עם המשבר על מנת להמשיך ולבצע סקרים נאמנים למציאות אשר יעניקו תשובות עמוקות שמהן ניתן יהיה להקיש ולהסיק מסקנות אודות דפוסי התנהגות והצבעה.

  • התאוריה הראשונה גורסת כי ככל שהאנשים ימעיטו במענה על סקרים, חברות הסקרים יאלצו להתחיל ולתת תמורות שונות ושוות על מנת לקבל פרטים מלאים.
  • סקרים אינטראקטיביים עשויים לתפוס את מקום הסקרים הקלאסיים. כך למעשה נוכל לשלב בין הסקרים הישנים שהיו מתקיימים פנים אל מול פנים ביחד עם החידושים הטכנולוגיים ולהגיע למצב חדש של סקרים ייעודיים ומגוונים.
  • סקרים המבוססים על שאלות פתוחות – ככל שטכנולוגיות בינה מלאכותית ילכו וישתפרו הם יצליחו להתמודד יותר טוב עם שאלות פתוחות ולקבל תשובות מדויקות ומגוונות יותר מהמשיבים.
  • סקרים ירוקים אשר נשלחים לפלאפונים ומפחיתים את זיהום האוויר והשימוש בדפים לצד הקלות והנוחות של להשיב להם באמצעות הפלאפון.
  • מציאות רבודה – העולם הולך לכיוון של חוויה ומציאות רבודה ויש כאלו שחושבים שקיום סקרים בתוך עולם של מציאות משולבת או רבודה עשוי לעודד אנשים לא רק להשיב על הסקרים אלא גם לקבל השראה והכוונה על השאלות.

האם עדיין יש הצדקה לקיום ביצוע סקרים?

זו שאלת השאלות. אנחנו מאמינים שכן, ככל שהעולם הטכנולוגי ילך וישתדרג כך גם הסקרים ישתדרגו. זה יתאפשר בעיקר בזכות חדשנות בעולם הסקרים על מנת להגיע ולקבל תשובות מרובות יותר מאנשים מגוונים יותר. את ביצוע ניתוח הנתונים נוכל לבצע בקלות באמצעות מכונות שיכילו את כל המשתנים והן יוכלו להתמודד גם אם מאגרי מידע ענקיים שעד היום היה קשה לנתח ולהצביע בתוכם על הרגלים כיוון שמסד הנתונים היה גדול מידי מכדי שנוכל להכיל אותו, באמצעות הטכנולוגיה נוכל לקבל תמונה מדויקת של הנתונים הרלוונטיים.

עתיד מכוני הסקרים

כמובן שאנחנו במאגר מוחות לא מנסים לחזות את העתיד בצורה עיוורת וללא נתונים, אנו משתמשים תמיד במאגרי המידע המעודכנים ביותר תוך כדי שימת דגש על המרכיב האנושי. כיוון שאנו מכון סקרים וותיק עם ניסיון של עשרות שנים אנו מסוגלים להביא בנוסף לחידוש הטכנולוגי גם את ההבנה שלנו בעולם האקדמי ואת הפרקטיקה שלנו מעבודה של שנים עם גופים פוליטיים ואזרחיים מרובים.

אם אתם מחפשים מכון סקרים שילך אתכם יד וביד ויצליח לגבור גם על הטעות הסטטיסטית הקטנה ביותר אז הגעתם למקום הנכון, כל מה שאתם צריכים לעשות זה ליצור עמנו קשר עוד היום ונשמח לתאם עמכם פגישת הכרות ולהתחיל לעבוד יחדיו.

התקשרו עוד היום – 03-526000

Tags: , , , ,