מחקר שוק ככלי לחיזוי הצלחה של עסקים

by מאגר מוחות ניהול אתר
10 months ago
509 Views

הרבה מאוד אנשים מאמינים כי עולם הסקרים והמחקרים עומד למות ולהיעלם מהעולם, הם כמובן טועים בגדול שכן אלו אשר מבשרים את הבשורות הללו מתייחסים רק לנדבך אחד של מכוני סקרים והוא סקרי בחירות. לא נעסוק במאמר זה בעתיד הסקרים או בסיבות שסקרי המנדטים (בכל העולם) חווים משבר קיומי, במאמר שלנו נשים את הפוקוס על מחקר שוק וכיצד הוא יכול לסייע להצלחה העסקית שלכם.

האם מחקרי השוק בדרך החוצה?

בקצרה, ממש לא. בשנתיים האחרונות עלה שווי מחקרי השוק לחברות הגדולות בסביבות ה0.5%, זה אולי נשמע מעט אבל מדובר על המון חברות שמעדיפות לקיים מחקר שוק מעמיק בטרם יקפצו למים העמוקים עם שירות חדש או מוצר חדש.

חלק מהסיבות לעלייה בקרנן של מחקרי השוק נובע מהעובדה כי משקיעים מעוניינים לקבל תמונה מלאה על אחוזי ההצלחה של חדירה לשוק חדש לפני שישימו את הכסף, מעבר לכך גם חידושים טכנולוגים ופיתוחים אחרים מסייעים לתחום של מחקר שוק לצמוח.

מחקר שוק העתיד

 • ניתוח טקסט
  זהו התחום החזק ביותר כיום בעולם המחקר, באמצעות מערכות מחשוב מתקדמות ניתן לכרות מידע מכל סוגי הטקסט שיש. על ידי שימוש בכלי ניתוח טקסט חדישים ניתן לשאול שאלות פתוחות הרבה יותר מאשר בסקרים הקלאסיים, ניתן להפחית את כמות השאלות בכל שאלון ובכלל לדייק את כל המידע שלנו עוד לפני שנתחיל בסקר.
 • מחקר זריז
  אומנם השיטה של לעלות את כל הנתונים מראש ואז להתחיל לחקור ולחפור בהם קיימת כבר שנים רבות, אך עצם היותה איטית הופכת אותה למסורבלת ולא מזמינה. אומנם החלטות על בסיס נתונים הן דבר מהותי וחשוב אך זהו תהליך ארוך, כיום ניתן לזרז את המחקר באמצעות תוכנות מיוחדות ו”ניסוי וטעיה” .
 • ניתוח מעמיק
  המידע היום נמצא בכל מקום וניתן להגיע אליו בצורה קלה, זולה ונוחה. על מנת להתמודד עם כמויות המידע העצומות הללו ולדעת להסיק מהן תשובות חד משמעיות או אפילו לבנות סביבן מחקר שאלות צריך להשתמש בתוכנות ייעודיות אשר זו מטרתן, מחקר מעמיק של מידע עצום במהירות וביעילות.
 • הדרכת לא חוקרים
  כיום, כל המחלוקות בחברה מסוימת מוכוונות קשרי לקוחות, העסקים המודרניים פונים יותר ויותר לכיוונים של דמוקרטיית מחקר אשר בגדול אומרת כי החוקר שמוביל את מחקר השוק צריך לדעת להדריך אנשים שזה לא מקצועם על מנת ליהנות מכל כח האדם העומד לרשותו בחברה מסוימת.גלה הכל על מחקר שוק

העתיד של מחקר שוק

העתיד של מחקר שוק לא יהיה תלוי בעצמו בלבד, העתיד יהיה וורוד לאלו שידעו לנצל את השילוש הקדוש של טכנולוגיה, מידע ואנשים. אנחנו צועדים אל עבר עולם של אינטליגנציה מלאכותית אשר ידרוש פיתוח מיומנויות חדשות ודיוק של כלי העבודה אשר עומדים בראשותנו. אולי השינוי לא עומד להתחיל בימים הקרובים אבל הוא בהחלט נמצא באוויר וכיום יש יתרון עצום לחברות אשר משלבות ניסיון ומקצוענות ביחד עם כלים טכנולוגים.

אנחנו עומדים בפתחו של עולם מחקרי חדש בו כל אחד יכול לבצע מחקר מבחינת המידע הנגיש לו והכלים הטכנולוגים שעומדים לרשותו, מה שיבדיל מחקר שוק איכותי ממחקר שוק מיותר הוא אופן כריית המידע, ניתוח המידע ושימת דגש המגיעה ממקום מקצועי ומנוסה.

למחפשים חברה אשר תדע לתווך בינה לבין המידע, חברת מחקר אשר תדע לשלב את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר עם ניסיון מקצועי רב בשנים אזי מאגר מוחות היא התשובה האידיאלית בעבורך!
חייגו אלינו ל 03-5726000 או שלחו לנו הודעה באמצעות האתר ונחזור אליכם בהקדם על מנת שנוכל להתחיל ולצעוד יחדיו אל עבר מחקר שוק איכותי שיסייע לך ולעסק שלך.