מחקרי שוק ומודיעין עסקי

by מאגר מוחות ניהול אתר
1 year ago
1000 Views

באם אתם לא רואים את הקשר העמוק בין מחקרי שוק ומודיעין עסקי אז אתם חייבים לקרוא את המאמר הזה על מנת להבין מדוע מדובר על קשר חשוב ועמוק שיכול לעזור לכם לקפוץ מדרגה עם העסק שלכם אל עבר השלב הבא. העולם היום מלא בתחרות ואנו מנסים להשיג לקוחות לא רק מאלו אשר גרים באותה העיר בה העסק שלנו פועל אלא, בזכות המהפכה הטכנולוגית, אנו רודפים אחר לקוחות פוטנציאליים מכל הארץ ויש עסקים שמאגר הלקוחות האפשרי שלהם אפילו גדול יותר ודבר אחד אנחנו יכולים להגיד לכם בוודאות – המתחרים שלכם לא נחים ומחפשים כל הזמן דרכים למשוך את הלקוחות שלכם אליהם.

מה זה מודיעין עסקי

מודיעין עסקי הוא חלק בלתי נפרד מעולם העסקים מאז ומתמיד, למעשה מדובר על איסוף וניתוח של נתונים על השוק בו פועל העסק שלכם ועל בסיס הנתונים והתוצאות ניתן לבסס ולקבל החלטה עסקית מושכלת. על פי רוב השיטות אשר משתשמשים במודיעין העסקי מגיעות מעולמות הריגול והמודיעין האזרחי / צבאי ולכן יש קווי דימיון כמו איסוף המידע, ניתוחו והכוונת הפעילות בהתאם לניתוח הנתונים.

כחלק משיטות הריגול העסקי הלגיטימות ניתן למנות ניתור ואיסוף של פרסומים פומביים (רשתות חברתיות, הודעות לתקשורת, האתר הרשמי של המתחרה ועוד), איתור קהלי המטרה שלו וביצוע מחקרי שוק בתוך “הקהל הביתי” של המתחרה, הודעות לבורסה הן עוד דרך נוחה לאיסוף מודיעין עסקי באם החברה המתחרה נסחרת בבורסה וכמובן שאחת השיטות הנפוצות ביותר בעולם הריגול התעשייתי הינה הנדסה הפוכה שבה לוקחים את המוצר המוגמר של המתחרים ומפרקים אותו על מנת להבין אותו בצורה מושלמת על כל חלקיו.

מודיעין עסקי

איך מחקרי שוק מסייעים למודיעין עסקי?

העובדה שמודיעין עסקי לגיטימי (בניגוד למודיעין עסקי לא לגיטימי שיכול להיות בהרבה מאוד פעמים גם פלילי ועליו אנו ממש לא ממליצים) מושתת ברובו על מידענות ואיסוף נתונים דקדקני הופכים אותו לדומה מאוד להליכים בהם אנו משתמשים בבואנו לבצע מחקרי שוק שונים.

מחקרי שוק הם למעשה תחום מתודולוגי ברור בו אנו מבצעים פעולות מוגדרות (בהתאם למחקר הראשוני שביצענו כמובן) ובאמצעותו אנו מקבלים תמונת מצב ברורה ורחבה של נקודת הזמן בה ביצענו את מחקר השוק, לרוב משתמשים במחקרי שוק כחלק מהתליכי ייעול עסקיים על מנת להבין פוטנציאל פעולה בשוק מסוים.
יש הרואים בביצוע מחקרי שוק כחלק מדעי ובחלק של המודיעין העסקי חלק יצירתי כיוון שבמודיעין עסקי איכותי יש צורך בראייה נרחבת של השטח והבנה עמוקה הן של הסביבה והמגמות השולטות אך גם של הענף והשוק כולו עם דגש על מתחרים עיקריים באותו התחום.

ניתן לראות במחקרי שוק ומודיעין עסקי כשני צדדים של אותו המטבע כאשר מחקר השוק הוא השאלה הרחבה והכללית ואילו המודיעין העסקי הוא הצלילה פנימה אל תוך הפרטים בהיקף קטן יותר.

קיימות כיום בארץ חברות מחקרי שוק רבות ולצידן אנו רואים עוד ועוד חברות מודיעין עסקי אשר קמות ומנסות להציע שידורגים טכנולוגיים מיוחדים או פתרונות מנקודות מבט שונות. אצלנו במאגר מוחות תמצאו צוות מנוסה ויצירתי אשר מייעץ באופן קבוע לחברות המובילות בשוק ומבסס את כל התוצאות שלו על מחקר מעמיק וקפדני אשר יעניק לך את כל הנתונים לקבלת ההחלטות הנכונות.

אם אתם מחפשים חברה שתלך עמכם יד ביד ותדע להעניק לכם לא רק שרות איכותי ותוצאות מדויקות אלא גם תדע לראות מעבר לנתונים הסטטיסטים היבשים אז אתם חייבים ליצור עמנו קשר עוד היום באמצעות או האתר או פשוט להתקשר אלינו ל-03-5726000