מהו פאנל אינטרנטי וכיצד הוא מבוצע במאגר מוחות?

by מאגר מוחות ניהול אתר
6 months ago
545 Views

השימוש בפאנלים אינטרנטיים הולך וצובר תאוצה ככל שמרכז החיים שלנו עובר יותר למרחב הווירטואלי. זו הסיבה שחברות מחקר רבות החלו להבין כי עליהן להתייחס לשינוי הזה ולמצוא דרכים חדשות שיאפשרו להן להמשיך ולייצר סקרי דעת קהל. פאנל אינטרנטי אם כך הוא הפתרון האולטימטיבי לסקירה איכותית של נשאלים רבים ומגוונים בעידן המודרני. במאמר זה נסביר מהו בדיוק פאנל אינטרנטי וכיצד אנחנו במאגר מוחות מבצעים אותו כדי להבטיח תוצאות אמינות.

מה זה פאנל אינטרנטי?

כדי להבין מה זה פאנל אינטרנטי אנחנו צריכים קודם כול להבין מה זה פאנל וכיצד משתמשים בו לבצע סקרים. הפאנל הוא למעשה מחקר ארוך טווח שבו אנו מודדים התנהגות של אנשים לאורך זמן. ההתנהגויות שאנו בוחנים הן רחבות ומשתנות בהתאם לצרכי המחקר, אך הן יכולות לכלול מחשבות, תחושות, רגשות, פעולות וכמעט כל דבר שנדרש לו. הנסקרים בפאנלים יכולים להיות צרכנים, לקוחות פוטנציאליים, עובדים או קבוצות אוכלוסייה שונות.

השימוש העיקרי שעושים בפאנל אינטרנטי הוא לביצוע סקרים, אך בעקבות הבעיות הטמונות באינטרנט חשוב מאוד לדעת להשתמש בפאנלים אלו בצורה חכמה ובטוחה. חברות סקרים רבות ברחבי העולם מסתנוורות מהקלות של השגת הנתונים והמידע בעולם הדיגיטלי וכך נוצרים מקרים רבים שבהם בעלי אינטרסים משפיעים על תוצאות הסקרים. זו הסיבה שיש להשקיע רבות בבניית מאגר איכותי של משתתפים בפאנלים האינטרנטיים, לצד ביצוע של פעולות נוספות המבטיחות את אמינות הנתונים שנאספים.

הבעייתיות שבפאנל אינטרנטי

אי אפשר לדבר על ביצוע סקרים ופאנלים אינטרנטיים בלי לדבר על הפיל שבחדר והוא הקלות שבה אפשר לזייף את תוצאות הסקרים. האינטרנט, כידוע לכל, הוא מקום מופלא שביכולותיו להלך קסמים ולסייע רבות. אך באותה הנשימה האינטרנט מאפשר לכל אדם להתחזות ולבדות סיפורים בלי שיידרש להוכיח את אמינותם. זו הסיבה שכדי לבצע פאנלים אינטרנטיים בצורה יעילה ואיכותית הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא למצוא דרכים לבסס את אמינות הנתונים, אך באותה מידה לשמור על האנונימיות הדרושה לביצוע סקרים מסוימים.

במקרים רבים הסיבות שיובילו אותנו לבחור בסקר אינטרנטי יהיו העלויות הנמוכות הגלומות בביצוע סקרים מסוג זה, כמו גם האפשרות להגיע לקהלים גדולים ורחבים. אך עוד בעיה שעלולה להיות בקיום של פאנלים אינטרנטיים נובעת בדיוק מעובדה זו. לא כל האנשים, ובעיקר האוכלוסיות המוחלשות, הם בעלי גישה לאינטרנט ולכן סקרים הנשענים על נתונים שנאספו בדיגיטל בלבד נוטים לאבד את האוכלוסיות האלו ומדירים אותן מהתמונה הרחבה שמתקבלת בסקר.

מהו פאנל אינטרנטי וכיצד הוא מבוצע במאגר מוחות?

פאנל אינטרנטי כפי שהוא מבוצע במאגר מוחות

כאחד ממכונים הסקרים המובילים במשק הישראלי, חשוב לנו תמיד להוביל את התחום מבחינת היכולות הטכנולוגיות והשימושים שאנו עושים בכלים דיגיטליים. אך לצד זאת, חשוב לנו יותר מתמיד להקפיד ולשמור על איכות התוצאות שאנו מספקים ללקוחותינו. זאת הסיבה שבמאגר מוחות פיתחנו שיטה ייחודית לבצע סקרים אינטרנטיים ובה אנחנו לא נסמכים באופן בלעדי וגורף על הפאנל האינטרנטי, אלא משתמשים בו כאחד מהכלים הרבים שיש לנו בארסנל.

כדי לקבל תמונה מלאה של ציבור הנשאלים והנסקרים אנחנו משתמשים במדגמים ייעודיים השמורים לנו בבלעדיות, לצד ביצוע סקרים באופנים מסורתיים יותר כדי לקבל את מלוא הנתונים הנחוצים לנו. השימוש שאנחנו עושים בפאנלים אינטרנטיים נחשב אולי במגזרים מסוימים כשמרני, אך התוצאות שאנו מספקים מראות תמונה שונה לחלוטין וביכולתנו להביא את הטוב שמשתי העולמות הללו בעזרת סינרגיה ובדיקות מקיפות של הנדגמים עימם אנו עובדים.

הצוות המקצועי והמנוסה שלנו במאגר מוחות ישמח לעמוד לשרותכם ולהבין בדיוק מה אתם מחפשים כדי שנוכל להציע את הדרכים המדויקות והאיכותיות שיאפשרו לכם לקבל תשובות. צרו איתנו קשר עוד היום כדי שנוכל לבצע גם בעבורכם סקרים בצורה ייחודית שמבטיחה תוצאות אמיתיות ולא השערות לא מבוססות.