מהו סקר סיכונים?

by מאגר מוחות ניהול אתר
4 weeks ago
64 Views

בתוך עולם הסקרים קיימים מושגים וביטויים רבים, אחד מהמפורסמים שבהם הוא סקר סיכונים. אבל למרות שמדובר על מונח ששגור בפיהם של אנשים רבים, גילינו במרוצת השנים שלא כולם מבינים במה מדובר ולכן החלטנו להקדיש מעט זמן ולכתוב מאמר שיעסוק בדיוק במה זה סקר סיכונים, אילו ארגונים יכולים להרוויח ממנו וכיצד הוא מתבצע. אז אם חיפשתם מידע בנושא, הנה הוא מובא בפניכם, ואם אתם מעוניינים בחברה שתבצע בעבורכם סקר סיכונים – צרו איתנו קשר עוד היום.

מה זה סקר סיכונים?

בגלל העובדה שכל חברה וארגון לא פועלים בחלל ריק ויש להם מתחרים ואתגרים לעמוד בפניהם, אפשר להגיד שכל חברה עומדת בפני סיכונים מסוימים. המטרה של סקר סיכונים היא לבחון מה הסיכונים שמאיימים על החברה שלנו, תוך כדי בחינה מעמיקה של הדרכים שאנחנו צריכים לעשות כדי לגבור על אותם הסיכונים וכמובן שגם אומדן מעמיק על רמת הסיכונים ודירוגם לפי מה שעלול להתרחש בסבירות הגבוהה ביותר ומה שעשוי להתרחש אך לא סביר.

מה זה סקר סיכונים

מה מעניק לנו סקר סיכונים?

המטרה העליונה והברורה ביותר שיש לסקר סיכונים היא לאתר את הגורמים שעלולים להוות סכנה לחברה או לארגון שלנו. את הסקר מבצעים בצורה יסודית ומעמיקה, תוך כדי בחינה של כל אספקט שקשור לחברה. באמצעות הסקר אנחנו יכולים לחשוף סכנות פיזיות שאורבות לעובדים או ללקוחות, אנחנו יכולים לזהות בעיות שעלולות להביא לקריסת החברה ואנחנו יכולים לזהות בעיות קטנות יותר שתיקונן יביא לשיפור המאזנים הכלליים.

את סקר הסיכונים חשוב לבצע כבר מימיו הראשונים של העסק, זיהוי מוקדם של הסיכונים הוא המפתח העיקרי שעומד ברשותנו כדי להתמודד עם אותם הסיכונים בצורה הטובה ביותר. בתוצאות סקר הסיכונים נוכל לראות בצורה ברורה את כל הנתונים הספציפיים, מפורטים לפרטי פרטים, אך חשוב שגם יהיו בסקר דרכים והצעות למזעור הנזקים כדי שנוכל להפיק מסקנות קונקרטיות ולא רק להמתין לאסון שיבוא.

דברים שחשוב לדעת על סקר סיכונים

בראש ובראשונה חשוב שמי שיבצע את הסקר יהיה אדם או חברה נייטרלים. בארגונים גדולים יש בהרבה מקרים ועדת בטיחות או יועץ בטיחות שזהו תפקידו, אך בנוסף אפשר לפנות גם לחברת סקרים שתבצע את סקר הסיכונים, או אפילו לחברות הביטוח שחלקן מציעות שירותים אלו. לא משנה במי תבחרו, חשוב לוודא כי מדובר על מישהו בעל ניסיון ובעל היכולות הטכניות לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות.

אין הגדרה אחת קבועה וברורה לשאלה, כל כמה זמן יש לבצע סקר סיכונים. כדי להבין האם ארגונכם יידרש לסקר מסוג זה בתדירות גבוהה יותר יש צורך לשבת ולהביט במגוון הפרמטרים השונים, פרמטרים כמו – רמת הסיכונים, מורכבות העבודה, היקף הסיכונים ועוד גורמים נוספים. כמובן שלא כל הסיכונים זהים וישנם סיכונים קבילים אשר אפשר רמת מסוכנותם לא גבוה, אך אם מדובר על סיכונים שמוגדרים כלא קבילים כנראה שתאלצו לבצע סקר סיכונים בתדירות גבוהה יותר.

בנוסף על סקר הסיכונים אשר מתמקד בסכנות הפיזיות, יש גם סקרי סיכונים אשר מטרתם לזהות ולאתר סיכונים הקשורים באבטחת מידע. סקרים אלו חשובים מאוד בעידן המודרני ועל פי רוב, חברות הביטוח ידרשו מכם מארגונכם לבצע סקר שכזה כדי שיוכלו לבטח את מאגרי המידע והשרתים השונים שברשותכם.

לפרטים נוספים על סקרי סיכונים והשירותים הנוספים שאנחנו מציעים במאגר מוחות – צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשרותכם ולהשיב על כל שאלה שיש לכם.