מהו ראיון אישיותי?

by מאגר מוחות ניהול אתר
4 weeks ago
78 Views

עולם המחקר האו עולם עשיר שבתוכו אפשר למצוא נושאים רבים ומגוונים. חלק מההיבטים של עולם המחקר הם כאלו שנועדו לבחון תופעות ודפוסי מחשבה כדי שנוכל להסיק מהן מסקנות, אך חלק מההיבטים של אותו עולם מתבטאים באופנים אחרים ויש להם תפקידים אחרים לגמרי. כך למשל ראיון אישיותי, אשר לפעמים נקרא גם ראיון HR (Human Resource), משמש מקומות עבודה שונים כדי לבסס הערכה ראשונית על אודות מבנה האישיות של המועמד לעבודה. במאמר זה נדבר קצת יותר לעומק על סוג זה של ראיונות ונראה מה אפשר לקחת מהם לטובת ביצוע סקרים ומחקרים שמתעסקים יותר במאקרו.

מה זה אומר ראיון אישיותי?

במסגרת הליך הקבלה לעבודה נהוג שבוחנים את המועמדים על יכולותיהם הטכניות כדי לוודא שהם עומדים בדרישות הסף של המשרה. אך הליכי הקבלה המסורתיים לא מספקים לנו הצצה אל נבכי האדם ועל מידת ההשתלבות הצפויה שלו כחלק אינטגרלי ממקום העבודה. המטרה של ראיון אישיותי היא לאבחן את האישיות של המועמד וללמוד יותר על מיהו באמת ופחות על מה הוא מסוגל לעשות במסגרת העבודה. את הראיונות האלו מקיימים בדרך כלל אנשי מחלקת משאבי אנוש, ולכן הם נקראים גם ראיונות HR, ובמרבית המקרים לאנשי המחלקה הזו אין נגיעה להיבטים הטכניים והמקצועיים שהחברה עוסקת בהם.

במסגרת ראיון אישיותי אנחנו מנסים לברר את החוזקות והחולשות של המועמד למקום העבודה, לברר כיצד הוא מתמודד עם מצבי לחץ ובלת”מים. את ראיון האישיות מבצעים בשלבים הראשונים של סינון המועמדים ולכן חשוב להיערך אליו כראוי ולא לזלזל בחלק זה של ההליך. הריאיון האישיותי הוא ההזדמנות של המועמד להשאיר חותם חיובי, אבל זו גם ההזדמנות של המועמד ללמוד יותר על מקום העבודה עצמו ולהבין האם מתאים לו לעבוד שם או לא.

מה זה ראיון אישיותי HR

למה לצפות בראיון אישיותי?

במסגרת הריאיון האישיותי נהוג לברר את הפרטים הבאים לפני שניגשים לשאלות העיקריות:

  • ציפיות שכר
  • ציפיות מהתפקיד החדש
  • סיבות למעבר לחברה החדשה ועזיבת התפקיד הקודם
  • מה הציפייה מההזדמנות החדשה
  • יכולות תפקוד במסגרת ארגונית
  • התמודדות עם מצבי לחץ וחוסר וודאות
  • התמודדות עם עימותים ומחלוקות

לכל מראיין יש את השיטות והגישות שלו לביצוע ראיון אישיותי, אבל בכל מקרה עיקר ההתעניינות הוא לא בתשובות עצמן אלא בהכרות עם האדם שיושב מולך.

איך ראיון אישיותי מתקשר למכון מחקר?

כמו בראיון אישיותי, גם בעת ביצוע של קבוצות מיקוד אנחנו לא מסתכלים רק על התשובות אלא על מכלול היבטים. קבוצות מיקוד נועדו להעניק לנו מבט רחב יותר על שאלות המחקר שלנו ולפי תגובת המשתתפים בקבוצה והאינטראקציות השונות שביניהם אנחנו יכולים ללמוד עוד כמה דברים שלאו דווקא ייאמרו בריש גלי במהלך הדיונים. הטקטיקה הזו של בחינת אופני התקשורת וניתוח של התנהגות האדם העומד מולך לא נחשבות ככלים מחקריים קבילים בשיטות המחקר האיכותני, אך הן מסייעות לנו לקבל מידע נוסף על הנושא ובעזרתה אנחנו יכולים לכוון את המחקר שלנו לכיוונים חדשים שלא היינו נחשפים אליהן בדרך אחרת.

חשוב להבין כי ראיון אישיותי הוא לא מוצר שאנחנו במאגר מוחות מציעים. מדובר על כלי אחד מסך כל הכלים שנמצאים בארסנל שיטות המחקר וככזה חשוב לנו להציג בפניכם אותו. לשאלות נוספות על השירותים שאנחנו מציעים במכון המחקר מאגר מוחות – צרו איתנו קשר עוד היום.