בשנת 2021 מה מומלץ סקר טלפוני או אינטרנטי?

by מאגר מוחות ניהול אתר
10 months ago
559 Views

אחת מהשאלות שחוזרות על עצמן בכל פעם שיוצר איתנו קשר לקוח חדש היא מה עדיף – לבצע סקר טלפוני או סקר אינטרנטי. מדובר על אחת מהדילמות הגדולות ביותר שיש לנו בעולם הסקרים בעת החדשה. אנשים רבים כבר לא משתמשים בטלפון הקווי וכאשר מנסים ליצור איתם קשר במכשיר הנייד הם נוטים להרגיש כי מדובר על חדירה לפרטיות. לעומת זאת, לסקרים באינטרנט יצא רושם של סקרים שקל לתחמן אותם ומכאן התפתחה רתיעה מסוימת של אנשים להשתמש בסוג זה של סקרים.

אנחנו במכון הסקרים מאגר מוחות מתעסקים בסקרים כבר עשרות שנים וראינו במו עינינו את השינויים ואת התמורות שעוברות על העולם הזה בחסות ההתפתחויות הטכנולוגיות. זו בדיוק הסיבה שהחלטנו להתיישב ולגעת בנושא הרגיש הזה כדי לנסות ולהגיע לתשובה שתסייע לכם להבין לעומק מה מומלץ יותר לשימוש בשנת 2021 – סקר טלפוני או סקר אינטרנטי?

היתרונות והחסרונות של סקר אינטרנטי בשנת 2021

אנחנו רוצים בכוונה להתחיל מהכיוון של הסקרים האינטרנטיים כי הם נמצאים בחזית תחום הסקרים לאחרונה והמון מכוני סקרים קמו לאחרונה על בסיס סוג סקרים זה בלבד. בשנים האחרונות ישנה עלייה עצומה בכמות הסקרים שנערכים ברחבי האינטרנט ובתקופה שבה חיינו בין מערכת בחירות אחת לשנייה ראינו את זה בצורה הבולטת ביותר. כל אתר אינטרנט החליט להקים סקר כדי לנסות ולחזות את תוצאות המדגמים והתוצאות שהם קיבלו הדגישו את המצוקה שיש בתחום.

חשוב להבין שכדי לייצר סקר דעת קהל איכותי ואמין, חשוב לקבל תמונה כוללת ומעמיקה יותר מאשר רק להשיג כמות גדולה של משיבים. כן, ככל שכמות המשיבים גדולה יותר יש לנו כאמור סיכוי להביא תמונה מדויקת יותר ונאמנה למציאות, אך חשוב להתבונן גם בפילוח קהל המשיבים ולהבין כיצד להתבונן בתוצאות בצורה כזו שאכן תשקף את החברה הפלורליסטית ולא רק את זו שיש לה גישה לאינטרנט. הרבה מהתלונות שמופנות אל הסקרים באינטרנט סובבות את הנושא הזה שלא לכל האוכלוסייה יש גישה לאינטרנט ולכן הסקרים האלו מראש מתעלמים מחלקים מהותיים ונרחבים.

עוד תלונה שצצה וחוזרת נגד הסקרים המקוונים היא התלונה שבאמצעות שימוש בבוטים ותוכנות ייעודיות אפשר להטות את תוצאות הסקרים האלו. זו אולי התלונה שבעבורנו היא העיקרית והחשובה ביותר שכן אמינות הנתונים שאנחנו אוספים מהווה את הבסיס למחקר הכמותי וכדי שהתוצאות שנספק יהיו תואמות למציאות חשוב שנדע להבחין מה מהתוצאות מגיע מבן אדם ומה מגיע ממחשב.

סקר טלפוני או סקר אינטרנטי

היתרונות והחסרונות של סקר טלפוני בשנת 2021

היתרון המהותי ביותר שיש לסקרים טלפוניים על פני סקרי אינטרנט נעוץ בעובדה שבכל שאלון יש לנו למעשה בקרת איכות שמבטיחה כי התוצאות שנקבל יהיו אמיתיות. העובדה כי ישנם סוקרים שמבצעים את הסקרים באופן ישיר ומשוחחים עם האנשים כדי לקבל את התשובות מבטיחה לנו דיוק של הנתונים. אך הבעיה העיקרית היא, כפי שאמרנו קודם, שהרבה פחות אנשים שמחים להשיב על סקרים טלפוניים.

סקרים בטלפון מהווים את אבן הבסיס לשיטות הסקרים המודרניות, הם סייעו לנו רבות לאורך השנים להגיע לקהלים רחבים בהרבה מכפי שיכולנו להגיע כאשר הסתמכנו רק על סקרים פיזיים. לאורך הזמן גם פיתחנו ושכללנו את מאגרי הטלפונים שלנו כדי שיוכלו להביא תמונה מלאה ורחבה של החברה הישראלית, לכן אנחנו במאגר מוחות עדיין מאמינים כי לסקרים טלפונים יש עתיד ושאי אפשר להפסיק את השימוש בהם.

כדי לספק ללקוחותינו את התוצאות הנאמנות ביותר למציאות פיתחנו במאגר מוחות שיטות ייחודיות המשלבות את הטוב מכל העולמות. בעזרת מערכות ייחודיות אנחנו מסוגלים להביא מידע שנלקח משילוב של סקרים טלפוניים, אינטרנטיים וקבוצות מיקוד. את כל הנתונים אנחנו מצליבים ומנתחים באמצעים מדעיים כדי להגיע לתוצאות המדויקות ביותר שאפשר. רוצים לקבל עוד מידע על איך אנחנו מבצעים סקרים במאגר מוחות? צרו איתנו קשר עוד היום.