חברות סקרים בישראל – מה צריך לבדוק

by מאגר מוחות ניהול אתר
2 years ago
1234 Views

בישראל קיים מגוון נרחב של חברות סקרים, הרבה מחברות הסקרים החדשות בתחום מספקות בעיקר פתרונות טכניים של סקרים באמצעות הפלאפון או באמצעות ממשקים אשר מיועדים בבלעדיות למענה על סקרים. מכיוון שהרבה מאוד אנשים לא מבינים את ההבדלים בין חברות הסקרים בישראל החלטנו לכתוב מאמר שיעניק לכם מעט מידע וכמה כלים כיצד לבדוק את החברה עימה אתם מתכננים לעבוד.

ההבדל בין חברות סקרים בישראל

נתחיל בהבדלים בין חברות הסקרים הגדולות והבולטות אל מול החברות הקטנות. לפני שניגש להבדלים חשוב לציין כי עצם העובדה של חברה אחת גדולה ושל חברה אחרת קטנה לא מעיד על איכות הסקרים של אותה החברה.

חברות סקרים בישראל

בחברות הגדולות קיימים שמות אשר כנראה שנתקלתם בהם במהלך הבחירות, חברות כמו: מאגר מוחות, גיאוקרטוגרפיה, מכון שילוב, מכון סמית’ ועוד. ההבדל העיקרי בין החברות הקטנות לחברות הגדולות הינו הספקטרום. חברות קטנות לרוב ינסו לגבש את זהותם סביב מצרך אחד, למשל סקרים בהודעות SMS, לעומת חברות גדולות שהניסיון רב השנים, כמו גם כח האדם העמוד לרשותם מאפשרים להם לחלוש על תחומים נרחבים יותר ולהציע ניתוחים מעמיקים ובעלי עומק עסקי.

על פניו פה טמון ההבדל היחידי והעיקרי בין החברות, חברה קטנה לרוב תהיה פחות מנוסה בסקרים אשר דורשים קנה מידה גדול או חשיבה מחוץ לקופסא, לעומת זאת חברות גדולות כבר ראו הכל וכנראה גם ביצעו את כל סוגי הסקרים, הדבר היחידי שצריך לבדוק אצלם זה שאין שאננות.

 מה לבדוק לפני שבוחרים חברת סקרים

הדבר הראשון שעליכם לבדוק כאשר אתם עומדים בפני בחירה בחברת סקרים זה מי העומד בראשה. זו שאלת השאלות שכן העומד בראש חברת הסקרים הוא גם האיש המשפיע ביותר וזה שעברו וניסונו הם האקוטים ביותר. לאחר שגילתם מי עומד בראש החברה אנו ממליצים לבצע מחקר קטן אודותיו, האם הוא פרסם ספרים /מאמרים בתחום? האם הוא מוזמן באופן קבוע לתוכניות טלוויזיה (זה אולי לא מעיד על משהו מיוחד אבל בהחלט מעיד על כך שהאיש שמוזמן לפרשן בטלוויזיה הוא כנראה בין המומחים בתחום).

הדבר השני (אך חשוב אף יותר) הוא לברר את שיטת הסקירה שאותה מתכננת חברת הסקרים לבצע, לא כל שיטת סקירה מתאימה לכל קהל יעד או לכל מטרה. חשוב להבין ממנהל המחקר מדוע לטעמו יש צורך בשיטה מסוימת ומה גודל בסיס הנסקרים אותו הוא מתכנן לסקור, כמו כן חושב שתבינו מה היא סטיית התקן האמורה לסקר מסוים שכן במידה ואתם תלויים מאוד על חודו של קול אתם לא רוצים להיות תלויים על סקר עם טווח סטייה גדול.

לבחור חברת סקרים

הדבר הנוסף שעליכם לבדוק לפני שתבחרו חברת סקרים הוא הכימיה שיש לכם עם החברה. אתם יכולים להגיע למכון הסקרים הטוב בעולם, זה שמעולם לא טעה ותמיד דייק בכל דבר, אך הכימיה בינכם לבין הנפשות הפועלות לא תהיה חיובית ולכן חבל על הזמן שלכם ונמליץ לכם לחפש חברת סקרים אחרת אשר אתם מרגישים בנוח עם הגורמים הרלוונטים בה. אל תשכחו שבסופו של יום (אם הסקר ילך כפי שצריך) הם ידעו עליכם את כל הטוב והרע.

אם אתם מחפשים חברת סקרים שתדע להתמודד עם תנאי סקירה קיצוניים, חברה שתדע להביא לכם נקודות מבט רלוונטיות וענייניות ומעל הכל חברה שתנצח את סטיית התקן הקטנה ביותר, פנו אלינו במאגר מוחות עוד היום ונשמח לעמוד לשרותכם.