חברות מחקרי שוק

by מאגר מוחות ניהול אתר
10 months ago
740 Views

חברות מחקרי שוק בישראל צצות בשנים האחרונות בהרבה מאוד תחומים, מצד אחד משמח אותנו מאוד לראות כיצד חברות מכל הגדלים וכאלו העוסקות במגוון נרחב של נושאים, מגלות כי חברות מחקרי שוק יכולות להעניק לעסק שלהן ערך מוסף. אך מצד שני אנו רואים גידול במספר חברות מחקרי השוק אשר מציעות שירותים מבלי להתמקצע בתחום ומבלי להבין את מורכבות השוק.

מה עושות חברות מחקרי שוק?

חברות מחקרי שוק הינן חברות המתמחות במחקרי שוק, מיד ניגע במה זה בדיוק מחקר שוק, חברות מחקרי שוק אשר מבצעות עבודתן נאמנה מסוגלות לבצע מחקרים איכותיים ומדויקים במגוון עצום של תחומים: פוליטיקה, חברה, כלכלה, תרבות, תחרותיות, חוק ועוד.

ישנן חברות מחקרי שוק אשר מתמחות בתחום אחד בלבד ולעומתן ישנן כמה חברות מחקרי שוק אשר נמצאות בשוק כבר שנים רבות והינן מתמחות במגוון של תחומים. חברה שכזו היא כמובן אנחנו, מאגר מוחות.

 חברות מחקרי שוק

מה זה מחקר שוק?

מחקר שוק הינו חלק אחד ממערכת של סקרים ובחינות אשר מבוצעים לצרכים שונים. ישנן חברות אשר משתמשות בחברות מחקרי שוק על מנת לבחון טווחי מחירים בעבור מוצר או שירותים, להשוואה מול מתחרים, ישנן מחקרי שוק אשר תכליתם פוליטית והם נועדו לבחון פופולריות של מועמד כזה או אחר.

הסיבות לעובדת היות מחקר שוק כלי הכרחי בתוכנית עסקית הינן רבות, אך יש כמה בולטות וחשובות ששווה לתת עליהן דגש:

  • ניתן לדעת את גודל השוק לפני שמתחילים בייצור (או לפני שפותחים שרות חדש ניתן להבין כמה הצורך בו גדול או קטן)
  • שיפור מוצר קיים – ניתן להיות עם יד על הדופק ולהבין בזמן אמת את תגובת הצרכנים.
  • תכנון של קמפיין שיווקי – כך ניתן לדייק ולחדד מסרים.

 

פרמטר מחקרי שוק

מחקרי שוק, לרוב, מתחלקים לשלושה חלקי פעולה ועבודה שונים:

  • שיטת המחקר- כיום ניתן לשלב שיטות מחקר שונות על מנת להגיע לדיוק מקסימלי ולהבנה מירבית של השוק. שיטות מחקר קלאסיות לצד שיטות מחקר דיגיטליות ומודרניות הן שילוב מנצח שמסייע לך לקבל תמונה מדויקת ונאמנה למציאות מבלי לפספס קהלים.
  • ביצוע הסקר- בשלב ביצוע הסקר החוכמה היא לבנות את השאלות כך שיתנו את תשובות מדויקות, בשלב זה חשוב מאוד הניסיון המקצועי של מנסחי השאלות על מנת לא להשפיע על תוצאות הסקר.
  • ניתוח תוצאות הסקר- כיוון שהתוצאה היא הסיבה שיצאנו לביצוע מחקר שוק ישנה חשיבות עליונה שהתוצאה תהיה ברורה ומובנת. יש דרכים מגוונות לביצוע ניתוח המחקר וחשוב גם להבין את הכלים בהן משתמש חברת מחקר השוק.

מחקר שוק כבסיס לתוכנית עסקית

זהו אולי השימוש הנפוץ ביותר בו אנו רואים שאנשים וחברות פונות לחברות מחקרי שוק, הן עומדות בפני בניית תוכנית עסקית ויש להם צורך בנתונים מדויקים על מנת להבין לעומק את מצב השוק ואת המתחרים בו. היתרון שלנו במאגר מוחות הינו שהמנהלים ומבצעי הסקרים שלנו הם לא רק אנשי מקצוע מהשורה הראשונה ובעלי ניסיון עשיר בקיום מחקרי שוק. מעבר לכך, הם חברי דירקטוריון בחברות גדולות ובולטות במשק הישראלי ובנוסף לכך הם גם מרצים מבוקשים ונחשבים בתחומם.

אם אתם מחפשים חברת מחקר שוק אשר תדע לגשת לכל נושא, גם אם מדובר על תפוח אדמה לוהט, בצורה רגישה, מדויקת ורצינית אז הגעתם למקום הנכון. אנחנו במאגר מוחות מסוגלים לדייק את הטעות הסטטיסטית הקטנה ביותר ולהגיש לכם את תוצאת המחקר בצורה ברורה.

צרו עמנו קשר עוד היום ואחד ממומחי המחקר שלנו יוכל לסייע לכם בכל אשר תזדקקו

Tags: , , ,