איך בודקים את שביעות רצון העובדים?

by מאגר מוחות ניהול אתר
2 years ago
1147 Views

באם מדובר על בעלי עסקים קטנים אזי בדיקת רצון העובדים הינה תהליך קצר אשר לא מחייב שימוש בחברה חיצונית, לרוב יהיה זה מיותר לבצע סקר שביעות רצון פורמלי כאשר הפתרון הפשוט והיעיל הוא פשוט לשוחח עם העובדים ולהבין לעומק את תחושותיהם וצרכיהם, כך אתם מפתחים קשרים בינאישיים אשר יסייעו לכם לנהל את העסק בצורה מוצלחת ויעילה יותר.

אך כאשר מדובר על חברות גדולות (ובהרבה מקרים גם על עסקים בינוניים בגודלם) העניין מתחיל להיות מסובך ולא אפשרי באמת לעבור אחד אחד ולשוחח עמו, הדבר יצריך יותר מידי זמן שלא יאפשר את הניהול השוטף, אחד הפתרונות הפשוטים הוא פשוט לבצע סקרי עובדים באופן עצמאי ויש חברות רבות אשר מבצעות סקרים כאלו אך הבעיה באלו היא שלא תמיד השאלות מנוסחות באופן המדויק ביותר ומעל הכל הבעיה האקוטית של סקירה עצמית שכזו, בדרך כלל, היא ניתוח הממצאים.

אז איך לבדוק את שביעות רצון העובדים?

בדיקת שביעות רצון העובדים

הדרך היעילה ביותר לבצע סקרי עובדים היא כמובן לפנות לחברה המתמחה בביצוע סקרי שביעות רצון אשר מבצעת תהליכים כאלו באופן יום יומי ובידיה הכלים העדכניים ביותר וניסיון רב שנים של חידוד המסרים והבנת הצרכים של בעלי העסקים והעובדים כאחד. אך מכיוון ששביעות רצון של העובדים בעבודתם היא אחד הגורמים החשובים ביותר בעולם העבודה המודרנית, וגם גורם משמעותי בבנייה נכונה של תוכנית עסקית, חשוב לנו לצייד אתכם בכמה שאלות שאתם תמיד צריכים לשאול את העובדים שלכם על מנת להבין האם הם שבעי רצון

  • איכות וכמות החטיפים והאוכל במטבח המשרדי – לא סתם נפוליאון אמר כי הצבא צועד על קיבתו
  • האם אתה מרגיש כי יש לך מקום לגדול ולצמוח בחברה – תתפלאו עד כמה זה כלי חשוב לשימור עובדים
  • האם אתה סומך על ההנהלה – תחושת מנהיגות היא דבר שאין לזלזל בו
  • מה יסייע לך לבצע עבודה טובה יותר – זוהי שאלת השאלות על פי מומחים רבים
  • איזה תהליך בתהליכי הפנים של החברה היית מבטל על מנת להפרות את עבודתך – יש צורך להסביר?
  • מה הפירגון הגדול ביותר שקיבלת מההנהלה שעשה לך טוב על הנשמה – תתפלאו כמה רגש הוא שחקן מפתח

סקרי עובדים שקולעים למטרה

בעולם סקרי שביעות רצון העובדים במקום העבודה קיימות כמה שיטות אשר נהוגות על מנת לאסוף את הנתונים, יש חברה שמבצעת סקרים וניתוחם ע”י שליחת שאלונים לעובדים באופן פיסי, יש חברה אשר מבצעת סקרים ע”י הודעות אס.אמ.אס או שיחות טלפון ויש חברה שתשלח נציגים אשר ישוחחו עם העובדים במפעל. אצלנו במאגר מוחות אנו מאמינים במציאת הפתרון המושלם לחברה שלך, אנו מנוסים במציאת פתרונות יצירתיים ומחויבים לביצוע העבודה האיכותית והמדויקת ביותר.

סקרי עובדים

 

כחברה אשר מציעה גם שירותים של ייעוץ ארגוני אנו נשמח לא רק לבצע בעבורכם את סקרי שביעות העובדים אלא גם יותר מכך, נוכל לסייע לכם בניתוח הנתונים כך שתצאו עם תשובות שיאירו לכם את הדרך אל עבר ניהול נכון ופורה יותר, כזה שבתורו יניב רווחים ועובדים מרוצים.
לא לחינם התפתחו בשנים האחרונות מדדי אושר בעבודה וסביב הנושא הזה תוכלו למצוא עשרות מאמרים ומחקרים אקדמאיים, על מנת לנהל חברה משגשגת העובדים צריכים קודם כל להיות מרוצים ולאהוב את מקום העבודה שלהם, זוהי הדרך הבטוחה להצלחה עסקית.

אצלנו לא נשלח מתמחים או עובדים חסרי ניסיון, מי שינתח בעבורכם את הנתונים הם מנהלי החברה אשר מתפקידים בדירקטוריונים שונים במשק ומייעצים לכמה מהארגונים המובילים בארץ. אם אתם רוצים לתאם עמנו פגישה אז כל מה שאתם צריכים לעשות זה ליצור עמנו קשר עוד היום בטלפון 03-5726000